भूकम्प पिडितका लागि गोरखा नगरपालिका भित्र नक्सापास निशुल्क

  • admin May 11, 18 7:52 am
  • Comments
  • 144 Views

भूकम्प पिडितका लागि गोरखा जिल्लाका दुई वटै नगरपालिका भित्रे घर बनाउन नक्साको पैसा तिर्नु नपर्ने भएको छ । भारत सरकारको सहयोगमा युएनडिपीले सञ्चालन गरेको नेपाल आवास परियोजना मार्फत उक्त सुबिधा प्रधान गरिने भएको हो ।
‘हामीले सञ्चालन गरेको सामाजिक प्राविधिक सहजिकरण नक्सा पास स्टुडियो मार्फत उहाँहरुले उक्त सेवा पाउनुहुन्छ’ युएनडिपीका जिल्ला संयोजक राम सापकोटाले भने । घर निर्माण गर्नुअघि नक्सा तयार, नगरपालिकाको मापदण्ड अनुसार नक्सा र घर नबन्दा खेप्नुपरेको झन्झटबाट भने अब गोरखा र पालुङटार नगरबासीले मुक्ति पाउने भएका छन् ।
उक्त सेवा सुभारम्भ भएपछि गोरखा नगरपालिकाका नगरप्रमुख राजनराज पन्तले खुसि व्यक्त गर्दै नगरबासीलाई सहयोग पुग्ने विश्वास व्यक्त गरे ‘अब नगरपालिकामा तिर्नुपर्ने दस्तुर बाहेक नक्सा पासको रकम तपाइँले तिर्नुपर्दैन यसले ठूलो मद्दत मिल्छ भन्ने हाम्रो विश्वास छ ।’ नगरपालिकाले नक्सापास नभएका घरलाई निर्माण अनुमती पनि नदिने हुँदा यसअघि कन्सल्टेन्सी वा कुनै प्राविधिकको सहायताले नगरबासीले नक्सा बनाउने गर्थे ।
घरको नक्सा पहिले जस्तो पास नहुने, लामो समय नगरपालिकामा रहने समस्याबाट पनि नगरबासीले छुटकारा पाउनेछन् । नगरपालिकामा नक्सापास स्टुडियोमा बसेका प्राविधिकले नक्सा तयार सँगै नगरपालिकामा पास गर्न पनि मद्धत गर्नेछन् । अन्य ६ वटा गाउँपालिकामा पनि उक्त कार्यक्रम लागु भएको भए पनि भवन आचार संहिता कायम नभएकाले नक्सा पास अनिबार्य छैन ।

  • न्युज

न्युज

त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थललाई ९ अर्ब बजेट

नागरिक उड्डयन प्राधिकरण(क्यान)ले यो वर्षका लागि ४५ अर्ब १७ करोडको बजेट स्वीकृत गरेको छ। देशभरका विमानस्थल...

तीन-चार वर्षभित्रमा गरिबी अन्त्य गर्ने अभियानमा सरकार : अर्थमन्त्री खतिवडा

अर्थमन्त्री डा युवराज खतिवडाले तीन-चार वर्षभित्रमा निरपेक्ष गरिबी अन्त्य गर्ने अभियान सञ्चालन गर्ने बताएका छन् । ...

मेस्सीले अर्जेन्टिनाबाट नखेल्ने

स्पेनिस क्लव बार्सिलोनाबाट व्यवसायिक फुटबल खेलिरहेका अर्जेन्टाइन स्टार लियोनल मेस्सीले आफ्नो देशबाट नखेल्ने भएका छन् ।...

आजबाट टाटा मोटर्स कार मेला सिजन–६ सुरु

टाटा मोटर्सको नेपालका लागि एकमात्र आधिकारिक वितरक सिप्रदी ट्रेडिङ्गले बार्षिक रुपमा आयोजना गर्दै आइरहेको टाटा मोटर्स...

म्याग्दी र मुस्ताङका दुई जलविधुत् आयोजना बन्द

बाढीले बाँधमा क्षति पुर्याएपछि म्याग्दी र मुस्ताङका दुई जलविधुत् आयोजना बन्द भएका छन् । बाढीले असर...