ट्रम्प पुटिनको पक्षमा आफ्नै देशको गुप्तचर संस्थालाई छाडे -एफबीआईले सार्वजनिक गरेको विवरण गलत

  • admin July 17, 18 11:00 am
  • Comments
  • 203 Views

कुनै मुलुकको राष्ट्रप्रमुखका लागि आफ्नो देशको गुप्तचर विभाग निकै महत्वपूर्ण हुन्छ । यद्यपि अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पको हकमा भने यो कुरा अपवाद साबित भएको छ ।

ट्रम्पले रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनको साथमा सोमबार भएको वार्तापछि अमेरिकी निर्वाचनमा रुसको हात रहेको विषयमा अमेरिकी गप्चतर संस्था एफबीआईले सार्वजनिक गरेको विवरण गलत रहेको बताएका हुन् । अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पको यो भनाइसँगै अमेरिकाभरि नै उनले आलोचनाको सामना गरिरहेका छन् ।

सन् २०१६ को राष्ट्रपति निर्वाचनको क्रममा रुसी राष्ट्रपति पुटिनमाथि हस्तक्षेप गरेको आरोपमा विश्वास गर्ने कुनै कारण रहेको ट्रम्पले बताएका हुन् । गत साता अमेरिकी निर्वाचनको क्रममा हिलारी क्लिन्टन र उनको पार्टी डेमोक्रेटिकको सर्वर ह्याक गरेको भन्दै १२ रुसी अधिकारीहरुमाथि आरोप लगाइएको थियो ।

डोनाल्ड ट्रम्पले रुसी राष्ट्रपति पुटिनसँगको वार्ताको क्रममा देखाएको व्यवहारको अमेरिकामा धेरे आलोचना भइरहेको छ । यो भेटको क्रममा उनले रुसी हस्तक्षेपको विषयमा कुरा गर्ने अपेक्षा गरिएको अवस्थामा उनले आफ्नै मुलुकको गुप्तचर संस्थाको विवरणमा खोट रहेको बताएका हुन् ।

सञ्चारकर्मीहरुले अफ्नो मुलुकको गुप्तचर संस्थामा विश्वास रहेको वा नरहेको भनी सोधिएको प्रश्नको उत्तर दिँदै ट्रम्पले एफबीआईले विवरण सार्वजनिक गर्ने क्रममा यसका प्रमुख पनि पूर्णरुपमा आश्वस्त नरहेको बताएका छन् । उनले रुसले अमेरिकाको निर्वाचनमा ह्याक गर्नुको पछाडि कुनै कारण छ भन्ने कुरा आफूलाई नलागेको बताए ।

अमेरिकी वरिष्ठ अधिकारीहरुले अमेरिकी राष्ट्रपति रुसको साथमा मिलेर आफ्नै मुलुकामाथि खनिएलान् भनेर कहिल्यै पनि कल्पना नगरेको बताएका छन् । यद्यपि ट्रम्पले यसअघि नै रुससँगको कमजोर सम्बन्धको लागि एफबीआई दोषी रहेको बताउँदै आएका थिए । उनले अमेरिका र रुसबीचको सम्बन्ध चिसिएको कारणको विषयमा प्रश्न गर्दा यो मामिलामा रसिया र अमेरिका दुवै दोषी रहेको बताएका थिए ।

रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले भने सन् २०१६ को निर्वाचनमा डोनाल्ड ट्रम्पले जित हासिल गरुन् भन्ने आफ्नो इच्छा रहेको बताएका छन् । यद्यपि उनले त्यसको लागि आफूले कुनै हस्तक्षेप भने नगरेको स्पष्ट पारेका छन् । उनले व्यावसायिक छविबाट आएका ट्रम्प मुलुकको राष्ट्रपति बनुन् भन्ने आफ्नो इच्छा रहेको बताए । (एजेन्सी)

 

  • न्युज

न्युज

सार्वजनिक सवारी साधनले पालना गरेनन् फोहोर नफाल्ने नियम

छोटो तथा लामो दूरीमा चल्ले बसबाट यात्रा गर्ने क्रममा झ्यालबाट सडकमा पानीका बोतल, चाउचाउ, बिस्कुटका खोल...

नबिकेपछि सिमेन्ट सित्तैमा

गुणस्तरिय उत्पादन भन्दा पनि बढी एस्पोजर खोज्ने सामान बिक्न छोडे पछि सित्तैमा दिएको उदारण कहिले काही...

लिभरपुलको लगातार दोस्रो जित

इङ्लिस प्रिमियर लिग फुटबलमा लिभरपुलले लगातार दोस्रो जित हात पारेको छ। सिजनको आफ्नो दोस्रो खेलमा लिभरपुलले सोमबार...

जापानी कार कम्पनी निसानले चीनमा ९० करोड डलरको लगानी गर्ने

जापानी कार निर्माता निसानले चीनमा ९० करोड डलर लगानी गर्ने भएको छ। उसले चीनमा आफ्नो नयाँ...

राजनीति कर्मचारी दरबन्दी र मर्यादाक्रमबारे राष्ट्रपतिलाई जानकारी

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग सङ्घीय संसद् तथा सातै प्रदेशका सभामुख र उपसभामुखले प्रदेश सञ्चालनका लागि कर्मचारीको दरबन्दी...