नेपालमा म्यट्रेस प्रयोग कर्ताको संख्या बढ्दो छ ,क्लासिक इन्डस्ट्रिज

  • admin November 3, 17 6:52 am
  • Comments
  • 755 Views

रमेश काफ्ले सिइओ
क्लासिक इन्डस्ट्रिज प्र.लि.

क्वालिटीका लागि क्लासिक

नेपालमा म्याट्रेस प्रयोगको अवस्था कस्तो देखिन्छ ?

सुरुवाती समयमा म्याट्रेस उच्च वर्गका व्यक्तिहरुले प्रयोग गर्ने मान्यता रहे पनि हाल सबै वर्गमा लोकप्रिय भएको छ । यसरी सबै बर्गले उपभोग गर्न थालेको व्यक्तिहरुको रोजाइ म्याट्रेस नै बन्न पुगेको छ । हाल काठमाडौँसहित पोखरा, भरतपुर, विराटनगरलगायत ठूला सहरहरुमा बढी क्लासिक का म्याट्रेस बिक्री भइरहेको र विस्तारै ग्रामीण भेगमा समेत यसको माग बढ्न थालेको छ  । वर्षेनी क्लासिकको म्याट्रेस २५ देखि ३० प्रतिशतले वृद्धि हुँदै गएको हाम्रो अनुमान छ ।

 

बजारमा पाइने म्याट्रेसहरु गुणस्तरहीन हुने गरेको उपभोक्ताको गुनासो छ नि ?

 

बजारमा पाइने अन्य म्याट्रेसको तुलनामा क्लासिकको म्याट्रेसहरु गुणस्तरीय रहेका छन् । भारत, चीनलगायतका मुलुकबाट नेपाल ल्याई बिक्री गरिएका म्याट्रेसहरु टिकाउ नहुने र यिनीहरुको बिक्रेतासमेत परिवर्तन भइरहने कारण ग्राहक आजित हुने गरेका छन् ।  भुक्तभोगीहरुको अनुभव हामीले पनि सुनेका छौं । यसकारण पनि हामीले नेपालमै उत्पादन गरिएका क्लासिकका म्याट्रेसहरुलाई प्राथमिकता दिएका हौं । क्लासिकले ग्राहकको ध्यान तानेको छ ।

तपाई संलग्न क्लासिक इन्डस्ट्रिज प्र.लि.पनि पहिले त विदेशबाटै सामान ल्याएर विक्री गथ्र्यो क्यार ?

 

हो हामीले गरेका हौ । तर हाम्रो कारोबारामा ग्यारेन्टी थियो र अहिले पनि छ । विभिन्न अन्तराष्ट्रिय ब्राण्डको म्याट्रेस तथा अन्य बेड आइटमहरु बिक्री गर्दै आएका थियों । हाल यस कम्पनीले आफ्नै उत्पादन गरी बिक्री गरेको छ । यस अधि उद्योगले अमेरिकन तथा युरोपियन ब्राण्डका म्याट्रेस नेपालमा बिक्री गर्दै आएको थियो ।

 

 

 

 

हाल तपाईहरुको उत्पादन के कस्ता छन् ?

हाल उद्योगले बेड कभर, कोइर म्याट्रेस, फाइवर क्विइल्ट, क्लासिक फाइवर पिलो, कुशन, म्याट्रेस प्रोटेक्टर लगायतका बेड आइटम उत्पादन गरेको छ । कम्पनीले क्लासिकब्राण्डको अन्य बेड आइटम बजारमा बिक्री गर्दै आएको छ । बारास्थित सिमरामा रहेको उद्योगबाट बढीमा १२ इञ्चसम्मको बाक्लो र कम्तिमा अनुरोध अनुसार ४ इञ्चसम्मका म्याट्रेस उत्पादन गरी बिक्री गर्दै आएका छौं । ग्राहकको मागअनुसारका आकारमा उद्योगले म्याट्रेस लगायत अन्य बेड आइटमको उत्पादन गरेको छ ।

 

म्याट्रेस प्रयोग गरी अर्थोपेडिक समस्या भएका गुनासो पनि धेरै सुन्ने गरिन्छ,  यस्तो किन हुन्छ ?

पि–फोम भनिने हानीकरक केमिकलको प्रयोग गरिएका कारण यस्ता अर्थोपेडिक समस्या आउने गरेको हो । ध्यान दिनु पर्ने कुरा अर्थोपेडिक समस्या भएकाहरुका लागि नरिवलको जट्टा प्रयोग गरी म्याट्रेस प्रयोग गर्नु पर्दछ । हामीले नरिवलको जट्टा प्रयोग गर्ने हुनाले बढी स्वास्थ्यबद्र्धक हुने दावी गर्दछौं ।

तपाइको पत्रिका मार्फत स्पष्ट पार्न चाहन्छौ अनुसन्धानबाट समेत प्रमाणित भइसकेको छ कि यो उपचारात्मक म्याट्रेस हो ।  यसका लागि हामीले स्पाइन क्वुयर म्याट्रेस नामको बजारमा ल्याएका छौं । तर केही म्याट्रेसहरु बाहिर मात्र नरिवलको जट्टा प्रयोग गरी सस्तोमा बिक्री वितरण भइरहेका यस्ता म्याट्रेसहरु र क्लासिकका तुलनामा गुणस्तरहीन छन् ।

 

 

क्लासिकले नेपालमै कार्पेट उत्पादन गरी बजारमा ल्याउने बारे के सोच छ ?

क्लासिकले नेपालमै अत्याधुनिक मेसिनको प्रयोगबाट नन–ओभन कार्पेटको उत्पादन गर्नेछ । क्लासिक फ्लोरिङ कार्पेटलाई बजारको मागअनुसार विभिन्न रङहरुमा उपलब्ध गराउने छ । उद्योगले विदेशी कार्र्पेटलाई विस्थापित गर्न खोजेको छ । नेपालमा फ्लोरिङ उत्पादन गर्ने उद्योगहरु ज्यादै कम रहेको अवस्थामा क्लासिकको उत्पादनले ग्राहकहरुलाई छनोटको अवसर दिने छ । विदेशबाट आयातित कार्पेट न्युन गुणस्तरको हुने नेपालमा उच्च गुणस्तरका कार्पेट उत्पादन गर्ने साच रहेको छ । क्लासिक उद्योगले उत्पादन गरेको कार्पेट होटल, घर, अफिस लगायत विशेष समारोह, पार्टी आदिमा प्रयोग गर्न सकिनेछ .

 

 

  • न्युज

न्युज

नबिकेपछि सिमेन्ट सित्तैमा

गुणस्तरिय उत्पादन भन्दा पनि बढी एस्पोजर खोज्ने सामान बिक्न छोडे पछि सित्तैमा दिएको उदारण कहिले काही...

लिभरपुलको लगातार दोस्रो जित

इङ्लिस प्रिमियर लिग फुटबलमा लिभरपुलले लगातार दोस्रो जित हात पारेको छ। सिजनको आफ्नो दोस्रो खेलमा लिभरपुलले सोमबार...

जापानी कार कम्पनी निसानले चीनमा ९० करोड डलरको लगानी गर्ने

जापानी कार निर्माता निसानले चीनमा ९० करोड डलर लगानी गर्ने भएको छ। उसले चीनमा आफ्नो नयाँ...

राजनीति कर्मचारी दरबन्दी र मर्यादाक्रमबारे राष्ट्रपतिलाई जानकारी

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग सङ्घीय संसद् तथा सातै प्रदेशका सभामुख र उपसभामुखले प्रदेश सञ्चालनका लागि कर्मचारीको दरबन्दी...

नेपाल–भारत संयुक्त कृषि कार्यसमूहको सातौं बैठक

नेपाल –भारत संयुक्त कृषि कार्यसमूहको बैठकमा कृषि तथा पशुपक्षी क्षेत्रको विकासमा सहकार्य, कृषि अनुसन्धान तथा विकास,...